Oxford for Kids - Przedszkole Lingwistyczne w Częstochowie

Kadra

Katarzyna Podsiadlik nauczyciel języka angielskiego właściciel


Ukończyłam Filogolgię Angielską, specjalność tłumaczeniową na Akademii Polonijnej w Częstochowie. Po ukończeniu studiów zaczęłam pracę na uczelni macierzystej jako lektor, prowadziłam zajęcia ze studentami studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Ukończyłam także Studium Pedagogiczne oraz otrzymałam Certyfikat LCCI English for Business. Pracowałam w Centrum Języków Obcych "OK", prowadząc specjalistyczne szkolenia językowe z grupami hotelarskimi sieci "Orbis". Następnie pracowałam w Zespole Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Konopiskach. W 2006 roku założyłam Szkołę Języków Obcych "Oxford for Kids". Ideą szkoły było nauczanie dzieci już od 3 roku życia. Swoboda z jaką małe dzieci zaczęły przyswajać nowe zwroty, wyrażenia i słownictwo, dała mi inspirację do założenia przedszkola o profilu lingwistycznym. W 2010 roku zdecydowaliśmy się wraz z mężem założyć wspomnianą placówkę, która dawałaby radość i zadowolenie dzieciom jak również ich rodzicom.mgr Joanna Brodzińska - ukończyłam studia magisterskie  na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie o specjalności Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Odbyłam praktyki w szkole podstawowej oraz przedszkolu. Uczestniczyłam w akcji ,, Cała Polska czyta dzieciom”, której celem było prowadzenie zajęć z zakresu czytelnictwa w grupach przedszkolnych i klasach 1-3 szkoły podstawowej. Zdobyte podczas okresu studiów kompetencje pozwalają mi na dobranie odpowiednich metod i środków pracy z wychowankami. Chcę w jak najbardziej odpowiedni i kompetentny sposób przygotować dzieci do dalszych etapów edukacyjnych, sprawić, aby same były ciekawe wiedzy i chciały ją przyswajać. Zamierzam dalej kształcić i szkolić się w kierunku pracy z dziećmi. Pracowałam, jako wychowawca kolonijny, opiekowałam się zawsze najmłodszymi grupami. Było to dla mnie dodatkowe doświadczenie i miło spędzony czas. Praca z dziećmi daje mi satysfakcję, i chęć do dalszego działania.
mgr Monika Czerwik - Ukończyłam studia pedagogiczne o specjalności Terapia Pedagogiczna i Pedagogika Społeczna jednak praca w roli terapeuty nie pozwoliła mi się do końca spełniać zawodowo ponieważ od czasów gdy byłam małym przedszkolakiem chciałam iść w ślady mojej wychowawczyni i zostać nauczycielem wychowania przedszkolnego dlatego zdecydowałam się rozpocząć drugi kierunek studiów, Edukację Wczesnoszkolną i Przedszkolną. Możliwość pomocy dzieciom w pokonywaniu codziennych zadań jakie stawia przed nimi podstawa programowa jak również sytuacje i zdarzenia z jakimi się zmierzają podczas dnia spędzonego w przedszkolu dają mi wiele satysfakcji. Każdą łzę, która spływa po policzkach dzieci przeżywam tak samo mocno jak one a każdy uśmiech sprawia, że sama również zaczynam się śmiać. Szczęście i dobro naszych maluszków jest dla mnie najważniejsze. Prywatnie jestem wielbicielką czworonogów, w wolnym czasie czytam książki i próbuję swych sił w gotowaniu.


Anna Stelmaszczuk. Mam na imię Ania. Od urodzenia mieszkam w Konopiskach. To tutaj  dorastałam, ukończyłam szkołę podstawową i to tu spędzam większość swojego czasu. Jestem szczęśliwą żoną i matką. Bardzo lubimy spędzać wolny czas w gronie rodzinnym. Uwielbiamy góry, więc staramy się tam właśnie odpoczywać. Moim zamiłowaniem jest także opieka nad dziećmi. Uwielbiam spędzać czas w gronie rodziny i przyjaciół, którzy często „podrzucają" mi swoje pociechy, aby się nimi zająć. W mojej najbliższej rodzinie jest sporo maluchów, które bardzo do mnie lgną. Bardzo lubię ruch na świeżym powietrzu m.in. jazdę na rowerze, spacery po lesie, na które zabieram swojego psa . Nie lubię nudy, każdą wolna chwilę staram się zagospodarować aby nie była stracona.Ewelina Janczyk  Ukończyłam studia I stopnia na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, kierunek pedagogika, ze specjalnością Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna.
Jestem osobą ciepłą, cierpliwą i odpowiedzialną. Praca z dziećmi daje mi dużo satysfakcji i radości, a największą nagrodą jest uśmiech dziecka, bo „Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat”.
 Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne, dlatego w mojej pracy za cel stawiam sobie poznanie indywidualnych potrzeb każdego wychowanka. Uwielbiam u dzieci chęć poznawania świata, ich spontaniczność.
Moim zdaniem dzieci w żłobku powinny być radosne, swobodne, bezpieczne i przede wszystkim szczęśliwe, wiec każdego dnia dokładam wszelkich starań, aby tak było.AGATA CZECHOWSKA Ukończyłam studia wyższe o kierunku Pedagogika społeczna i terapia pedagogiczna. Obecnie kontynuuję naukę na kierunku Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna. Jestem osoba sumienną i lubiącą nowe wyzwania, których nie brakuje w pracy z dziećmi. Każdy dzień spędzony w przedszkolu wpływa na wszechstronny rozwój maluszków, a najlepszą nagrodą dla nas nauczycielek jest ich uśmiech i zadowolenie po dniu spędzonym w przedszkolu. Wierzę w to, iż dzieci poprzez zabawę i poznawanie świata rozwijają własną osobowość i charakter. Obserwacja tego procesu jest dla mnie źródłem wielkiej przyjemności.
W wolnym czasie uwielbiam gotować dla znajomych i  chodzić do kina. Lubię również zaszyć się w fotelu z dobrą książką i ciepłą herbatą.


Ania Tyrała - ukończyłam studia o specjalizacji Wychowanie Przedszkolne i Opieka nad Dzieckiem na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Ukończone studia zapewniły mi kompetencje w zakresie pracy z dziećmi do 6 roku życia. Zaraz po studiach odbyłam staż w Przedszkolu Samorządowym nr 80  oraz w Żłobku Samorządowym nr 19 w Krakowie. Przez kilka lat zajmowałam się pracą jako niania, co nauczyło mnie indywidualnego podejścia do dziecka i dużej odpowiedzialności za moich podopiecznych. Doświadczenie w pracy z grupą dzieci zdobyłam w żłobku niepublicznym "Bajkowe Nutki II" we Wrocławiu gdzie pracowałam jako nauczyciel - wychowawca w grupie Tuptusie (1-3r.ż.). Od 2016 roku mam zaszczyt prowadzić grupę Smerfusie w Oxford for Kids :)  Posiadam ukończone kursy Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, uczestniczyłam w kursach dotyczących rozwoju mowy prowadzonych przez mgr Ewę Galecką. 
Od zawsze wiedziałam, że będę pracować z najmłodszymi ponieważ sprawia mi to wiekom radość. Bardzo ważne jest dla mnie dobre samopoczucie dzieci i zapewnienie każdemu poczucia bezpieczeństwa. Dużą uwagą przywiązuję do nauki samodzielności ponieważ uważam, że to dodaje dzieciom dużej pewności siebie. Cieszę się z każdego małego sukcesu
moich podopiecznych :)